طلا و نقره

شرف الشمس

نکاتی درباره دعای شرف الشمس:

دعای شرف الشمس دعایی است که بسیاری از بزرگان شیعه سفارش به انجام آن داشتند و گاها هم بودند تعدادی که نظری در این مورد نداشتند.

شرف الشمس دعایی هست که شفارش شده در روز ۱۹ فروردین(البته در مورد ساعت دقیق آن اختلاف نظر هست) در بین طلوع تا غروب خورشید باید انجام شود.

این دعا میتواند بر روی کاغذ زرد،پارچه زرد،طلای زرد و عقیق زرد نیز نوشته شود.

دلیل اینکه اکثرا دیده شده این دعا را بر روی عقیق زرد  حکاکی میکنند شاید دلیل بر استفاده از خواص ذکر شده عقیق در احادیث و روایات علاوه بر اثر این دعا باشد .

اعمال دعای شرف الشمش:

در مورد اعمال این دعا به دلیل وارد شدن این دعا در کسب و کار ها اتفاق نظر فراوان است و گاها دیده شده افرادی اظهار میکنند میتوانند برای شما اعمال آن را به جا بیاورند.

بنده به عنوان یک فرد از جامعه که دادای عقل وشعور در حد خودم هستم  با مطالعه بسیاری از مقالات در این زمینه و اظهار بیشتر آنها مبنی بر این که یکی از اعمال شرف الشمس دو رکعت نماز حاجت هست به فکر فرو رفتم که چطور میشود برای فردی که زنده و در قید حیات است نماز خواند؟

همین دلیل بس برای این که به افرادی که به شما میگویند برایتان اعمال انجام میدهند، بگوییم دروغ میگویید.

بنده با مطالعه در این زمینه دریافتم که فقط خود شخص است که میتواند اعمالش را انجام دهد و افرادی که حکاکی میکنند عملا فقط دارند حکاکی میکنند ومیسری را برای شما که قرار است سوزن بزنید نمایان میکنند.

این اعمال در بیشتر کتب و مقالات گزینه های مشابه دارد که گروه گوهر شناس آن را جمع آوری و در خدمت شما گذاشته است.

  • این اعمال را روز ۱۹فروردین انجام دهید
  • قبل از هر اعمالی دقت داشته باشید که با طهارت باشید.
  • دو رکعت نماز حاجت بخوانید
  • ذکر صلوات ۱۱۴ مرتبه
  • قرائت آیت الکرسی
  • قرائت آیه ۳۵ سوره نور
  • قرائت آیه آخر سوره حشر(به مانی آیات دقت کنید)
  • قرائت دعای معروف به دعای شرف الشمس

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

اَللّهُم اِنّی اَسئَلُکَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِکَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّیِ و بالالَفِ المُقَّوِم و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه الَتِی هِی کالکَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمکَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِی حاجَتِی.

  • کشیدن سوزن از چپ به راست بر روی حروف حکشده در پشت سنگ که به شکل زیر است(کشیدن سوزن بر روی هریک از حروف بدون جدا شدن سوزن از سنگ)

 

البته که انجام این دعا حتی بر روی کاغذ زرد هم درست است ولی توصیه گوهر شناس به شما این است که با خرید عقیق اصل از فروشگاه های معتبر از ثواب دو چندان استفاده از عقیق اصل بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *