بهترین راه تشخیص نگین های اصل

بهترین راه برای خرید نگین‌های اصل

مناسب ترین رآه برای خرید نگین های اصل

امروز در اینجا میخواهیم درباره خرید سنگ های اصل وطبیعی صحبت کنیم

اولین نکته ای که باید مورد توجه قرار بدهید این هست که حتما حتما از مراکز معتبری که مورد تایید اصناف یا ارگان های دولتی هستند خرید کنید.به هیچ عنوان از دست فروش ها و افرادی که به صورت دوره گرد اقدام به فروش زیورآلات میکنند خرید نکنید چراکه شما به هیچ وجه از روی ظاهر افراد نمیتوانید به مقصود درونی آنها پی ببرید هر چند که بسیاری از این افراد بسیار محترم هستند.

دوم این که ترجیحا از فروشگاه هایی خرید کنید که مقدار قابل توجهی از زیورآلات مورد توجه شما را داشته باشد.

به طور مثال اگر شما طالب یک عقیق اصل یمانی هستید اگر یک عدد از آن را در فروشگاهی پیدا کنید که فقط همان یک عدد را دارد مسلما این کالا( از آنجایی که اینچنین سنگ های قیمتی،قیمت مشخصی ندارند)برای فرد فروشنده بسیار با أرزش بوده  و برای فروش آن قیمت بالایی را طلب میکند.

حالًا در مقابل فروشگاهی را در نظر بگیرید که خود پخش کننده عمده عقیق یمانی باشد.مسلما با حاشیه سود بالایی که برای فروشنده قبلی داشته الان شما میتوانید این کالا را با قیمت مناسب تر از فروشنده دوم خریداری کنید.

سومین نکته این است که حتما از افرادی خرید کنید که اطلاعات کافی از  گوهر ها و اصل بودن و قیمت آن داشته باشند.

هر چند که همیشه صادق بودن یک امر ضروری در معامله هست ولی در اینجا علاوه بر صادق بودن توانایی شخص فروشنده در شناسایی سنگ و قیمت آن نیز مهم است.

به عنوان مثال شما فرض کنید به فروشگاهی برای خرید فیروزه نیشابور رفته اید. فروشنده انسانی متشخص ، درستکار و راستگوست و تمام  گزینه ها برای جلب اعتماد شما را واقعا داراست اما تخصص کافی در شناخت و کیفیت فیروزه نیشابور ندارد و از طرفی این شخص فیروزه ی نیشابور احیا شده ای را به عنوان فیروزه طبیعی برای فروش از شخصی متقلب خریداری کرده و در معرض فروش قرار داده و به شما عرضه میکند.

البته که ایشان بی اطلاع هستند ولی ندانسته به شما فیروزه ای را چندین برابر قیمت واقعی و به عنوان طبیعی به شما میفروشند.

میبینید چقدر ساده افراد درگیر گناهی میشوند که خود هم خبر ندارند.

برای همین من به شما پیشنهاد میکنم کالای معتبر را از فروشگاهی که خود گوهر شناس هست خرید کنید و از آنها حتما شناسنامه ای معتبر برای کالای خریداری شده طلب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *